Přejít na obsah

Ústí nad Orlicí nabízí širokou a pestrou škálu sportovních a volnočasových aktivit. Tradiční sportovní události lákají nejen účastníky, ale i diváky z celé republiky a zahraničí.

Město v průběhu let proslavily mezinárodní automobilové závody do vrchu Ústecká 21. V zimní sezóně se v Říčkách v Orlických horách konají mezinárodní závody mládeže ve sjezdovém lyžování pod názvem Skiinterkriterium, jejichž pořadatel je ústecký Skiklub.

img4520
img7345
img9099

Pestré sportovní vyžití pro všechny generace nabízí rozsáhlá letní akce Město v pohybu – Týden dobré pohody. Kromě významných akcí se místní sport dostává do povědomí celostátní i mezinárodní veřejnosti díky našim výjimečným sportovcům, ústeckým rodákům. Cyklista Jaroslav Kulhavý získal roku 2012 zlatou olympijskou medaili na OH v Londýně, Lukáš Novák je mistrem Evropy a světa v požárním sportu. Již dříve město proslavil Václav Čevona, několikanásobný mistr republiky v běhu na 1500 m a v této disciplíně čtvrtý na OH v Londýně v roce 1948.

img62992
img63771
img62671

Prostor pro rozmanité sportovní vyžití poskytuje městský všesportovní areál s atletickým a fotbalovým stadionem, volejbalovým a basketbalovým hřištěm, tenisovými kurty, saunou a posilovnou. Jeho součástí je také venkovní aquapark. Ve městě se nachází i krytý plavecký bazén nebo zimní stadion, kuželkářská dvoudráha, bowlingové centrum či minigolf.

Velké oblibě se těší areál vodácké tábořiště Cakle, kde si přijdou na své nejen příznivci horolezectví a vodáctví. Ústí nad Orlicí je křižovatkou sítě cyklostezek, jež cyklisty a in-line bruslaře provedou nádherným údolím řek Tiché Orlice a Třebovky do Chocně, Letohradu a ČeskéTřebové. Na trasách měřících bezmála 40 km na návštěvníky čekají zastávky k posezení a občerstvení.

img4541220606
img5972
img1044

Vyznavače adrenalinovějších aktivit potěší možnost vyhlídkových letů či paravýcviku na místním letišti, zváni jsou též do bikeparku a skateparkové haly.

Okolí města je jako stvořené pro turisty, k pěším i cyklistickým výletům láká například vrch Andrlův chlum s rozhlednou, naučná stezka Přírodní geologické a vodní muzeum nebo turistický poznávací okruh.

Množství sportovních oddílů a zastřešujících organizací je zárukou zázemí a pestré nabídky sportovních aktivit pro všechny generace – od moderního i společenského tance přes bojové sporty, atletiku, rozmanité míčové hry, vodní sporty a cyklistiku až po horolezectví či fitness.

cakle panorama