Vzhledem k velmi vysokým teplotám bude v pátek, sobotu i neděli na vybraných komunikacích v Ústí nad Orlicí probíhat kropení ulic. Cílem je alespoň částečně ochladit rozpálené vozovky a přispět ke zlepšení podmínek ve městě během tropického víkendu.
Do kropení se postupně zapojí všechny jednotky sborů dobrovolných hasičů z Ústí nad Orlicí. Hasiči budou podle možností projíždět jednotlivými částmi města a pomocí cisternových vozidel zkrápět nejvíce zatížené komunikace.