49. ROČNÍK BĚHU NA ANDRLŮV CHLUM

V tradičním lednovém termínu se uskutečnil 49. ročník oblíbeného běhu do vrchu na Andrlův chlum. Letošního závodu se účastnilo 56 běžců v 11 kategoriích. Teplota pod nulou a tedy pevný povrch běžcům pomohlo se zdoláváním 2,5 km dlouhou trať s převýšením 209 metrů a cílem pod rozhlednou na Andrláku.

Nejrychlejším závodníkem letošního ročníku se stal domácí junior David Bílek s časem 9 minut a 48 sekund. Druhý s časem 10 minut a 15 sekund skončil Jan Herda z SKP Nymburk, kategorie muži A. Bronzovou příčku obsadil Petr Zamal v kategorii muži B s časem 10 minut a 47 sekund. Jen o sekundu pomalejší, 10 minut a 48 sekund byla nejrychlejší žena Michaela Stránská z týmu ISCAREX Česká Třebová.

Rekord trati drží Miroslav Vítek z roku 1998 a to s jedinečným časem 8 minut a 40 sekund.