49. SKIINTERKRITERIUM S REKORDNÍ ÚČASTÍ

Ve čtvrtek 27. ledna 2011 proběhlo v Rychnově nad Kněžnou slavnostní zahájení a losování 49. ročníku Skiinterkriteria, mezinárodních lyžařských závodů žákovských kategorií ve slalomu a obřím slalomu. Závodů se účastnila družstva z rekordních 21 zemí se 185 závodníky. Nejvíce medailových prvenství mezi zeměmi získali čeští závodníci. V sobotu závody navštívil prezident Václav Klaus, který si zalyžoval, setkal se se zástupci Ski klubu a shlédl závody. Ve Skicentru v Říčkách v Orlických horách se v pátek jel slalom a v sobotu obří slalom, který ovládli Češi a Poláci. V mladších žákyních zlato vybojovala Marika Cakala (POL), stříbrnou medaili si odvezla Petra Kotrlová (CZE) a bronzovou příčku obsadila Nikola Bubáková (CZE). V obřím slalomu mladších žáků bodovali především Češi. První dojel Jan Zabystřan (CZE) a druhý Žaks Gedra (LAT). Obří slalom starších žáků vyhrál Žan Psenner (SLO). Druhé a třetí medailové místo obsadili čeští závodníci Jan Kučera a Jan Skořepa. V obřím slalomu starších žákyň získala zlato Barbora Průdková, stříbro Slovenka Laura Prieložná a bronz Švédka Moa Gabrielsson. Absolutními vítězi 49. ročníku SKIINTERKRITERIA se stala česká závodnice Barbora Průdková a Slovinec Žan Psenner. Celým závodů přálo krásné počasí. Letošní ročník se bohužel neobešel bez zranění. V sobotu ráno se zranila závodnice ze Slovinska, která se při příjezdu k lanovce srazila s lyžařem. Na místě musel zasahovat vrtulník záchranné služby a závodnici s těžkým otřesem mozku transportoval do nemocnice v Hradci Králové. VIDEO ZDE - několik záběrů ze závodů a zásahu vrtulníku u zranění (wmv 14 Mb)