RIETER MÍTINK PŘIVÍTAL HVĚZDNÉ STARTOVNÍ POLE

V Ústí nad Orlicí proběhl další ročník mezinárodního atletického Rieter mítinku, který opět přilákal špičkové sportovce z domova i zahraničí. Jedním z hlavních lákadel byl souboj v oštěpařském sektoru, kde se utkaly medailistky z nedávných olympijských her v Paříži. Jihoafričanka Jo-Ané Van Dyk, která je v životní formě, znovu předvedla skvělý výkon a zvítězila hodem dlouhým 58,60 metru. Česká reprezentantka Nikola Ogrodníková skončila druhá s výkonem 57,81 metru. Třetí místo obsadila Martina Píšová, jejíž oštěp doletěl na 55,30 metru.

Tomáš Staněk dominoval soutěži koulařů, když jeho nejdelší pokus měřil 20,49 metru. To je o tři centimetry více než jeho výkon na mítinku v německém Thumu. Přestože už se mu nepodařilo přidat další centimetry, jeho vítězství bylo jednoznačné. Druhé místo obsadil jeho tréninkový kolega Tadeáš Procházka s výkonem 18,08 metru. Mezi diskaři si nejlépe vedl Jihoafričan Victor Hogan, který hodil 63,48 metru, před Markem Bártou s výkonem 60,01 metru.

V závodě mužů na 300 metrů se hned tři sprinteři dostali pod hranici 33 sekund. Zvítězil Jamajčan Demish Gaye časem 32,47 sekundy. Těsný souboj o druhé místo vyhrál Matěj Krsek (32,85) před Ondřejem Macíkem, který si vytvořil nový osobní rekord 32,87 sekundy. Mezi ženami byla nejrychlejší Slovenka Daniela Ledecká s časem 37,84 sekundy, druhá doběhla česká rekordmanka Linda Botková (38,43 sekundy).

V běhu na 1500 metrů se rozhodovalo až v cílové rovince. Vítězství si nakonec vybojoval Jan Friš, který doběhl v čase 3:44,09. Druhý skončil Uganďan Salim Abu Mayanja o pouhých 42 setin pomaleji. Třetí příčku obsadil junior Jiří Špiroch, který si vylepšil osobní rekord na 3:46,76.

Závod žen na 800 metrů ovládla Kimberley Ficenec, která prožívá výbornou sezónu. Zvítězila časem 2:01,59, což je letos už její pátý výkon pod 2:02 minuty. Mezi muži se na stejné trati radoval Daniel Kotyza s časem 1:48,68.

V závodě na 100 metrů překážek potvrdila roli favoritky slovenská atletka Viktória Forster, která zvítězila v čase 13,13 sekundy. Druhá skončila Tereza Elena Šínová (13,38) a třetí Helena Jiranová (13,48).