KONAL SE 5. ATLETICKÝ MÍTINK RIETER

Závodníci ze šesti zemí se představili v úterý 8. srpna na pátém ročníku atletického mítinku Rieter v Ústí nad Orlicí. Mezi nimi bylo osm českých mistrů z nedávného domácího šampionátu. Pozvání přijali sportovci z Jihoafrické republiky, Velké Británie, Maďarska, Polska, Ukrajiny a České republiky.

Slavnostní zahájení se uskutečnilo za přítomnosti zástupců pořadatele, organizátorů a generálních partnerů. V čele s generálním ředitelem společnosti RIETER CZ Janem Lustykem. Nechyběl ani hejtmanem Pardubického kraje Martin Netolický a starosta našeho města Petr Hájek.

Na nedávném šampionátu v Táboře vybojovali mistrovské tituly následující atleti a atletky:
Helena Jiranová (100 m př.), Petra Sičáková (oštěp), Nikola Bendová (100 a 200 m), Jan Veleba (100), Štěpán Schubert (110 m př.), Filip Sasínek (1 500 m), Tomáš Staněk (koule) a Radek Juška (dálka).

Někteří šampioni se představili ve svých disciplínách, další prověřili svoji formu jiným způsobem. Překážkářka Jiranová běžela 100 a 300 metrů, oštěpařka Sičáková zůstala věrná oštěpu, sprinterka Bendová běžela 300 metrů, zkušený sprinter Veleba se představil na nejkratší trati, překážkář Schubert vyzkoušel 100 metrů a dálku, mílař Sasínek pak 800 metrů, koulař Staněk a dálkař Juška byli favority svých disciplín.

Ve startovní listině byla řada dalších českých reprezentantů. Na stovce se představil Zdeněk Stromšík, třístovku běželi členové reprezentační štafety, Patrik Šorm a Michal Desenský.

Dvojnásobná mistryně, sprinterka Nikola Bendová prověřila formu na těžké třístovce. Velmi dobré obsazení měl také běh žen na 100 metrů překážek. K ozdobám mítinku patřila soutěž oštěpařek, kde nechyběla a zvítězila legendární Bára Špotáková.